Szukanie pracy

Znalezienie dziś pracy nawet po studiach to niewątpliwie wyzwanie. Setki rozesłanych CV, wysłanych maili, niezliczone rozmowy kwalifikacyjne, częste wycieczki do urzędu pracy – to dla części ludzi szara rzeczywistość.

Bezrobocie spowodowało, że obecnie toczone są „wojny” o każde stanowisko pracy, dlatego, aby zwiększyć swoje szanse na rynku pracy bardzo ważne jest przygotowanie odpowiedniego CV, które zwróci uwagę pracodawców. Jeśli nie czujesz się na siłach, aby napisać profesjonalne CV wynajmij profesjonalistę co zwiększy twoje szanse na zatrudnienie.

Praca to również wizerunek. Badania dowodzą, że ludzie oceniają kompetencje i wiarygodność innych w 1/4 sekundy i to tylko na podstawie wyglądu ( oznacza to, że wystarczy jedno przysłowiowe spojrzenie, aby ocenić człowieka ). Wniosek z tego, że na rozmowę kwalifikacyjną zawsze należy przychodzić odpowiednio ubranym. Ponadto, gdy tylko nadarzy się okazja warto zapisywać się na kursy i szkolenia, gdyż to podniesie nasze kwalifikacje zawodowe i ułatwi znalezienie pracy.

Zdjęcie: http://pl.freeimages.com/photo/ralli-at-work-1565847