Skuteczny negocjator, krok do sukcesu

Sukces w negocjacjach to nie mówić co się myśli, tylko myśleć co się mówi. To prawdziwa sztuka skutecznego załatwiania interesów oparta na zasadzie- coś za coś.  Najpowszechniejszą techniką negocjacyjną jest kłamstwo. Technika ta nie wymaga żadnego przygotowania , w przeciwieństwie do technika zaawansowanych, które wymagają długich przygotowań.

„ Jeśli miałbym osiem godzin , aby ściąć drzewo, poświęciłbym sześć z nich na ostrzenie mojego topora” Abraham Lincoln

 

Dobre przygotowanie to warunek konieczny do osiągnięcia sukcesu w negocjacjach- warto więc skorzystać ze szkolenia z negocjacji , by nauczyć się od ekspertów tej trudnej sztuki.

 Kim jest zatem dobry negocjator? 

Skuteczny negocjator, musi być kompletny w zakresie meritum sprawy. Skuteczny negocjator nie może czuć się winny kiedy mówi: NIE. Odmawiać należy oczywiście w sposób konstruktywny. Skuteczny negocjator  też dobry psycholog, który potrafi zna się na komunikacji interpersonalnej, potrafi przewidzieć zachowanie partnera w trakcie negocjacji. Idealny negocjator to taki, który posiada odpowiednie kompetencje z różnych obszarów oraz konkretne umiejętności, postawa oraz emocje. Równie ważne  jest zrównoważenie emocjonalne jak postawa asertywna, czy wrodzone talenty.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba urodzić się dobrym negocjatorem

, aby osiągnąć sukces w negocjacjach. Sztuka negocjacji to umiejętność nabyta, której można się nauczyć.  Szkolenia negocjacje to idealna okazja, aby się nauczyć tej sztuki i stać się skutecznym negocjatorem. Umiejętność negocjowania można stale doskonalić. Profesjonalne szkolenia z negocjacji  to dobry początek każdej gry negocjacyjnej.