Same studia nie wystarczą!

Ostatnio wywołuje burze w mediach, społeczeństwie szczególnie interesuje rodziców i pedagogów. Temat ten opanował przerwy w pracy, spotkania z przyjaciółmi. Edukacja, dobre wykształcenie to słowa odmieniane przez wszystkie przypadki.

Dzisiejsza nauka jest bezsilna to zdanie jakby nie patrzeć pada coraz bardziej. Wykształcenie, mówi się o tym, że w dzisiejszych czasach nie jest najważniejsze. Dobra edukacja to pojęcie zniekształcone w dzisiejszym świecie. Nauka nie jest dziś wyznacznikiem sukcesu to prawda. Jednak bez wykształcenia ciężko dziś znaleźć pracę.

Błędne jest jednak myślenie, że studia zapewnią nam dobrą pozycję społeczną. O tym przekonało się już bardzo dużo absolwentów szkół wyższych którzy poszukują bezskutecznie pracy. Edukacja bez praktyk i zapału, energii jest niczym.

Warta tyle co śmieć na drodze. Wykształcenie nie jest dziś gwarantem niczego! Jest raczej dodatkiem do dobrze zaplanowanej drogi zawodowej. Nauka ważne aby była w życiu młodego człowieka na możliwie jak najwyższym poziomie jednak nie da mu poczucia bezpieczeństwa i pewnika, że jestem jak to się dziś zwykło mawiać "ustawiony". Te czasy minęły i już chyba nie powrócą.

Zdjęcie z : http://pl.freeimages.com/photo/work-at-my-office-1240827