Rodzaje szkoleń

 

Oferta rynku szkoleń dla firm jest bardzo bogata. Przed wyborem, powinniśmy zapoznać się z ich rodzajami i zadecydować, jaki typ najlepiej pasuje do naszych potrzeb.
Na początku warto zapoznać się z szeroką ofertą szkoleń otwartych, przygotowywanych  wokół wybranego zagadnienia, np. technik  sprzedażowych, zarządzaniem stresem, efektywną księgowością, gdzie na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowym plusem takich szkoleń jest fakt, że mogą z nich skorzystać mogą wszyscy chętni, zgłaszający się sami lub skierowani przez firmę. Daje nam to możliwość poznania pracowników z innych branż, często zajmujących podobne do nas stanowiska, z którymi możemy wymienić doświadczenia, zaprzyjaźnić się itd. W dzisiejszych czasach kontakty interpersonalne są bardzo ważne.
Innym rodzajem szkoleń, są szkolenia zamknięte, szyte na miarę, tzn. idealnie dostosowane do potrzeb naszej organizacji. Firma, której zlecamy takie szkolenia ma za zadanie najpierw zapoznać się z naszymi problemami, tzn. poprzebywać trochę w naszej firmie, zbadać, jakie są nasze problemy, jakie są nasze szanse i czego tak naprawdę potrzeba naszym pracownikom. Później przeprowadza szkolenia dostosowane idealnie do naszych potrzeb, najczęściej odbywające się w siedzibie naszej firmy.
Warto zastanowić się także nad coraz popularniejszym e-learningiem, który jest sporą oszczędnością czasu (nie musimy dojeżdżać, możemy uczyć się w każdym momencie), ale z pewnością także przynosi dobre rezultaty.
Do wyboru tego rodzaju szkoleń zachęcić może dodatkowa korzyść w postaci możliwości wymiany doświadczeń z osobami zajmującymi podobne stanowiska w innych firmach. Jeżeli jednak organizacja zainteresowana jest opracowaniem programu szkoleniowego dostosowanego specjalnie do jej potrzeb, może skorzystać z oferty szkoleń zamkniętych, przygotowanych na zamówienie. Jeżeli nie mamy zaufania do nauki prowadzonej wyłącznie przy użyciu Internetu, możemy skorzystać z metody Blended learning, a więc połączenia metody internetowej z tradycyjnym szkoleniem prowadzonym przez trenera.
Oferta szkoleń jest tak bogata, że z pewnością każdy znajdzie w niej coś dla siebie, wystarczy tylko sprecyzować nasze potrzeby.