Na co powinni stawiać pracownicy działów HR?

Na co powinni stawiać pracownicy działów HR?

Wybór odpowiedniego szkolenia, dostosowanego do potrzeb naszej firmy, nie jest zadaniem łatwym. Warto wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Po pierwszy, należy dobrze rozeznać się w ofercie firm szkoleniowych. Oczywiście, liczy się cena, jednak musimy pamiętać, że jakość kosztuje. Trzeba sprawdzić, ile lat dana firma szkoleniowa działa już na rynku, jakie podmioty były jej klientami , jakich zatrudnia trenerów (chodzi zwłaszcza o ukończone szkoły i kursy). Gdy już wybierzemy firmę, z której usług chcemy skorzystać, powinniśmy zastanowić się, jak typ szkolenia nas interesuje.

 

Aby podjąć właściwą decyzję, można w pierwszej kolejności zapytać samych pracowników, jakie umiejętności chcieliby w swojej pracy podnieść. Po drugie należy tę decyzję przedyskutować z szefem. Idealnym rozwiązaniem jest przeprowadzanie szkoleń dla pracowników i kadry menadżerskiej, korzystając z usług jednej firmy szkoleniowej, bowiem wtedy szefowie lepiej wiedzą, jakie umiejętności należy jeszcze rozwijać u pracowników. Z jakiegoś powodu jednak często wybiera się inną firmę szkoleniową dla kadry pracowniczej, inną dla menadżerskiej – i jest to dosyć poważny błąd.

Po odbytym szkoleniu, warto zapytać się o szczere odczucia osób, którym je zorganizowano. W przypadku negatywnych, następnym razem pomyślimy o zmianie firmy szkoleniowej, w przypadku pozytywnych – cóż, mamy dowód, że nas research był skuteczny. Powodzenia!