Czy jestem kreatywny?

Masz wrażenie, że jak trzeba szybko znaleźć rozwiązanie, masz pustkę w głowie? Chciałbyś pstryknąć palcami i bingo – mam świetny pomysł na zawołanie! Cóż tu dużo mówić – kreatywność przydaje się w pracy i w życiu.

Często towarzyszy nam przekonanie, że to tylko niektórzy, wybrańcy są twórczy i kreatywni. I tak i nie. To prawda, że niektórzy mają to we krwi. Z drugiej strony, to nie prawda, że jeśli nie mamy tego we krwi, to nie możemy się tego nauczyć.

W jaki sposób ową kreatywność sobie wstrzyknąć? Najpierw powinniśmy poznać przekonania i bariery, które nas ograniczają i blokują naszą innowacyjność. Wbrew pozorom, najwięcej zależy od nas. To w nas siedzą przekonania ograniczające, schematy, którymi kierują się wszyscy. Musimy się tego pozbyć, żeby wyjść przed szereg i zacząć się wyróżniać swoją oryginalnością.

Jak już rozpoznamy i wyeliminujemy bariery, możemy poznać wiele metod generowania kreatywnych pomysłów i rozwiązań.  Specjaliści posiadają szeroki wachlarz technik, które sprawdzają się i są wykorzystywane w zespołach pomysłodawczych czy w zawodach polegających na wymyślaniu oryginalnych rozwiązań. Godną polecenia formą jest trening twórczości czy szkolenie z kreatywności i innowacyjności. Dwa dni spędzone na wyzwalaniu osobistego twórczego potencjału wiele zmieniły w moim sposobie myślenia. Nie zdawałam sobie sprawy, że kreatywne myślenie może być takie proste i może tak wiele spraw ułatwić.

Nie musisz więc być kreatywny z urodzenia. Możesz się tego nauczyć – szkolenie kreatywność.